Dil Seçimi :

Smart Home und PtP

KNX/ EIB nedir?

 

EN 50090 ve ISO/ IEC 14543 göre uzun yıllar kendini geliştirmiş ,dünyaca yayılmış ve sertifikalı, BUS kablosu vasıtasıyla modern akıllı evlerin ve binaların kontrolünü gerçekleştiren akıllı bir ağ sistemidir.

Ev otomasyonu ve bina sistemi teknolojisi için dünyanın tek açık standardıdır.

Bu sistem akıllı ev ve bina otomasyonlarında tek tek kontrol edilen fonksiyonları bir mekânda toplamaktadır ve bu fonksiyonlara ulaşmak tek bir noktadan mümkündür.

Merkezi gözlem ve kontrol imkânı ile her türlü sistem kontrol edilebilir.

KNX sistemini sadece KNX sertifikalı şahıslar tarafından yüklenir. Bu sayede mülkiyetinizin verimliliği, güvenliği ve uyumu arttırılır.

 

.

Akllı ev sistemi nedir?

 

Akıllı ev sistemleri, herhangi bir yerden akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlar aracılığıyla evinizdeki aydınlatma, iklimlendirme, perde- panjur, sulama emniyet ve güvenlik sistemlerinin kontrolünü sağlar, sistem içindeki cihazların birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlayarak senaryolar oluşturmasına olanak sağlar. Böylece sizin konforlu ve güvenli bir şekilde yaşamanıza yardımcı olur.

 

Avantajları:

 

- Yaşam kalitesini arttırma

- Isıtma ve soğutma sisteminin maliyete uygun etkin kullanımı

- Güvenlik kontrolü ve kamera sistemleri( iç ve dış mekân görüntü algılayıcılar ve kayıt cihazları)

- Enerji tasarrufu Ses sistemleri ( ev sinema sistemleri ve diğer ses sistemleri)

- Ses sistemleri ( ev sinema sistemleri ve diğer ses sistemleri) 

 

Akıllı ev ve otomasyon sistemleri sayesinde evinizde, işyerinizde, geminizde yaşam kaliteniz önemli ölçüde artacaktır. Ayrıca akıllı ev sistemi sayesinde ısıtma ve soğutma sistemini kontrol ederek, elektrik giderlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

 

Temel olarak KNX ile herşey otomasyonlaştırılır. Akıllı ev sistemi ile birçok senaryolar programlayabilir ve günlük yapmanız gereken işleri tek bir tuşla kolaylaştırabilirsiniz.

 

.

PtP hangi sistemleri kuruyor

 

PtP akıllı ev ve otomoyon şirketimiz, müşterilerimizin gereksinimlerine bağlı olarak, farklı üretici firmalarının aktüatörlerinin montajını ve bunların sistemle haberleşmelerini sağlamaktadır.

Size maaliyeti yüksek olmayan ve aynı zamanda güvenilir işlem gören ürünleri önermek bizim başlıca görevlerimizdendir.

PtP firmamız çoğunlukla MDT, Gira, ve Jung üreticilerin ürünlerini monte etmektedir.

Görsel graphic ve kontrol merkezlerinde çoğunlukla Gira ürününü tercih etmekteyiz. İstege bağlı olarak alternatifler sunmaktayız.

 

.

Ayrıyeten elektrikçiye ihtiyaç duyuyormuyum?

 

PtP akıllı ev Almanya için ayrıyeten bir elektrik firması gereklidir. Bu Firma bizim isteklerimiz doğrultusunda kabloları döşemektedir. Kontrol sistemlerinin yüklemi PtP tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca programlama ve diğer hizmetler de PtP firmamıza aittir.

 

PtP akıllı ev ve otomasyon Türkiye için dışardan bir elektrikçiye ihtiyaç gerekmemektedir. İsteğe bağlı olarak tüm elektrik sistemleri PtP tarafından döşenebilir.

 

Şu sıralar Türkiye'de kurulu olan kablolar ve elektrik tesisatları güvenlik ve işlev açısından bizim standartlara uymadığı için tamamen yenilenir. Yeni elektrik tesisatınız alman standartlarına uygun olarak döşenecektir. Nemli olan odaları FI dediğimiz kaçak akım devre kesicilerle donatıp elektrik çarpmasını önlemiş olacagız ve böylece güvenliğiniz de artacaktır.

 

.

PtP neden belli sistemler kullanır?

 

PtP akıllı ev sistemleri sadece işlevini ve güvenirliğini test ettiği sistemleri kurmaktadır.

 

Bu konuda ödün vermiyoruz. Çünki bizim için sistemimizin, siz müşterilerimizde sorunsuz, güvenilir ve doğru çalışmasına büyük önem veriyoruz. Bunu da sadece bizim tarafımızdan test edilmiş ürünlerle garanti edebiliriz.

 

Şayet tanıdıklarınızda ve ya yakınlarınızda gördüğünüz ürünlere siz de sahip olmak istiyorsanız, isteğe bağlı olarak bunu gerçekleştirebiliriz.

 

.

Yaşadığım daireyi ve ya müstâkil evimi akıllı eve dönüştürmek mümkün mü?

 

En kolay ve az maaliyetlisi inşaat halindeki objelerin düzenlenmesi.

 

 

Tabiki varolan ev veya daireyi akıllı eve dönüştürmek herzaman mümkündür.

 

Bunun için size iki seçenek sunuyoruz. Seçeneklerden biri Digitalstrom sistemi yani dijital elektrik çözümü. Fakat bu sistem pahalı oduğundan ve istediğimiz herşeyi otomasyonlaştırma şansımız bulunmadığından müşterilerimize önermiyoruz. Bu yüzden bu varyasyonu sadece özel isteğiniz doğrultusunda ya da elektrik tesisatını yenilememizin yasak olduğu veya herhangi bir sebepten yenilenemiyecek durumda olan objelerde uyguluyoruz.

 

Diger seçeneğimiz ise bizim favorimiz olan KNX sistemidir.

 

Ancak bu sistemi kurarken evinizin tüm elektrik tesisatını yenileyeceğimiz ve sıvanın altından yeni kablolar döşeyecegimiz için 2 -3 gün boyunca evinizde gürültü ve toz eksik olmayacak anlamına geliyor. Diger bir olasılık ise sıva altı olmayan kablo döşeme sistemidir. Bu durumda kablolar dışardan döşenir ve alçıpan sayesinde şık bir dekorasyonla gizlenir.

 

.

Fiyatlarımıza neler dahil?

 

Paketlerde sunduğumuz fiyatlar sadece bir öneridir. İstenmeyen ürünler çıkarılabilir veya eklemeler yapılabilir.

Aktüatörler, Dimmer, anahtarlar, dedektörler, sensörler ana ünite listelemiş olduğumuz paket fiyatlarına dahildir. Ayrıca yeni kablolar, elektrik dağıtım işlemi ve proglama da fiyatlarımıza dahildir. Özel istekleriniz olmadığı takdirde paket fiyatlarımız nihai brüt fiyattır.

Tabiki bütçeniz, istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için uygun bir paket oluşturmamız mümkündür.

Yalnız başlangıç paketinin altında bir paket fiyatı oluşturmamız mümkün değildir.

 

.

Ödeme nasıl gerçekleşir?

 

Bizden bir teklif aldıktan ve bizimle iş birliğine karar verdikten sonra bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme (isteğe bağlı olarak Alman ya da Türk yasalarına göre) yapılacak olan işi ve sağlanacak performansı belgelendirmektedir.

Şirket politikası gereği sözleşme imzalandıktan sonra Almanya'dan ürünlerin sipariş verilmesi için sözleşme tutarının %50sinin 14 gün içinde ödenmesi gerekmektedir. Sipariş verilen ürünlerin teslimatından hemen sonra sizinle iletişime geçip, siye en uygun zamanda çalışmalara başlıyoruz. Talepleriniz doğrultusunda akıllı evinizin kaç günde teslim edileceği hakkında sizi ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz. İstekleriniz doğrultusunda akıllı evinizin programlanması ve teslimatı 3-14 arasında gerçekleşecektir. Teslimat esnasında sözleşme tutarının geri kalanını ödemeniz gerekecektir. Ödeme gerçekleştiği takdirde akıllı ev sisteminize ait tüm kodlar size verilecektir. Aksi takdirde ödemesi gerçekleşmeyen projeleri etkinleştirmemiz mümkün olmayacaktır.

 

.

Tüm ürünler Almanya' dan mı geliyor?

 

% 99 kalite açısından alman ürünlerini tercih ediyoruz.

Şayet özel gereksinimler nedeniyle alman ürününü tercih edemiyecek zorunluluğunda olursak bunu öncelik olarak sizinle paylaşıp beraber çözümler üretiyoruz.

 

.

Destek ve servis hizmetlerinden nezamana kadar yararlanabileceğim?

 

Müşterilerimiz paket fiyatına bağlı olarak 2 yıl boyunca garanti kapsamında verilen destekten ücretsiz yararlanacaktır. Bu ücretsiz desteğimiz e- posta ve telefon desteği sağlamaktadır. Bize erişim pazartesiden cumaya kadar 10 - 18 saatleri arasında garantilidir. Kuralımız 72 saat içinde müdahale etmektir.

Platinum Paket ve üstü müşterilerimiz standart donanım ve yazılıma sahip olacakları için 7/24 destek hizmetine sahip olacaklardır. Müdahale süreci ise 24 saat içersinde gerçekleşecektir. Daha genişletilmiş destek paketi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu paket 7/24 destek ve maximum 12 saat içerisinde müdahaleyi kapsar.

Ücretsiz destekten sadece ürün ve programlama hatalarından kaynaklanan sorunlar için yararlanabilirsiniz. Kendi yaptığınız hatalar ya da manipulasyondan kaynaklanan hatalar ücrete tabii tutulur.

Küçük çapta program ve senaryo değişiklikleri ilk 14 gün içinde ücretsizdir. Büyük çaptaki değişiklikler ya da yeniden programlama saat ücretine tabii tutulur.

 

.

 

Technische FAQ

Akıllı evimdeki sistemleri nasıl kullanabilir ve kontrol edebilirim ?

 

Kurulan sisteminizin genişliğine bağlı olarak çeşitli yöntemlerle dairenizi kontrol edebilirsiniz. Her odaya bir ya da birden çok paneller kurulur ve bu paneller aracılığıyla tüm sistemleri kontrol edebilirsiniz.

Daha genişletilmiş olarak kontrolü tablet (Apple ve Android) ya da akıllı telefonlar (I phone vs) sayesinde sağlayabilir ya da sağlamalısınız. İsteğe bağlı olarak 9'' ya da 19'' kontrol paneli kurabiliriz.

 

.

Sizin sunduklarınızın dışında başka sistemleri de kontrol edebilme olanağım varmıdır ?

 

Otomasyon olanakları artık günümüz çağında cok geniş ve neredeyse sınırsızdır. Size sunduğumuz paketlerin içinde yer alan otomasyon sistemlerinin dışında daha birçok olanaklar tabii ki sunuyoruz. Bizim paketler sadece otomasyon dünyasına adım atmanın başlangıcıdır. Yalnız unutmayınız ki her özel istek ve talep bütçeyi de arttırmaktadır. Özel isteklerinizi değerlendirip uygun bir teklif sunabiliriz.

 

.

Televizyonu da uzaktan kontrol edebilirmiyim?

 

Elbette! Multimedya dünyasının uzaktan kontrolü için paketimizde bazı özellikleri içeren sistemleri eklemiş bulunuyoruz. Bu basit bir sistemden çoklu sisteme kadar genişleyebilir. Multimedya kontrolü ile hemen hemen herşey mümkün.

İstediğiniz ve bize vereceğiniz bilgiler doğrultusunda sisteminizin kurulumunu ve programlamasını gerçekleştirebiliriz.

 

.

Kurulumu Alman standartlarına uygun olarak mı gerçekleştiriyorsunuz?

 

Evet! PtP Akıllı Ev ve Otomasyon şirketimiz sadece kaliteli alman ürünleriyle, alman standartlarına uygun olarak kurulumu gerçekleştirmektedir.

Ayrıca DIN, VED ve TÜV'ün tüm güvenlik düzenlemeleri karşılanmaktadır.

PtP Alman elektrik yönergelerinin ilkesini izliyor ve her nemli oda için kaçak akım koruma şalterleri kuruyor.

 

.

Şu anki mevcut olan elektriğim kullanıma uygun mudur ?

 

Bu soruya tesisatınızı görmeden sabit bir cevap veremeyiz.

Genel olarak tesisatınızın güvenlik açısından komple değiştirilmesinden yanayız.

Bunun mümkün olmadığı durumlarda ya da siz tercih etmiyorsanız alternatif bir çözüm bulabliriz. Temelde kablosuz akıllı ev sistemini tercih etmiyoruz, fakat Digitalstrom yani dijital elektrik kurulumunu sunuyoruz. Yalnız şunu da göz ardı etmeyin; KNX sisteminin sunduğu otomasyon kadar verimli bir sistem değildir. KNX sistemi her zaman daha avantajlı ve ilk etapta tercih edilen bir sistemdir.

 

.

Garaj kapımı , yüzme havuzumu , jakuzimi vs vs de kontrol edebilirmiyim?

 

Evet! Garaj giriş kontrolü bazı durumlarda ücret karşılığında paketlerimizde mevcuttur. Ayrıca yüzme havuzu, jakuziler, bahçe sulama vs gibi aklınıza gelebilecek herşey otomasyonlaştırılır.

 

.

PtP Hotel,Uçak, Gemi gibi objeleri de otomasyonlaştırıyormu ?

 

Bizim kurduğumuz sistemler sadece ev, bina ve dairelerle sınırlı değildir. Temelde daha çok daireler ve evler akıllı sisteme dönüştürülüyor, fakat bu akıllı sistemi elektik mevcut olan tüm objelere kurabiliriz.

 

.

 

Wissenswertes zu Alarmanlagen

PtP alarm sistemleriyle neleri güvence altına alır ?

 

Akıllı evinize kuracağımız alarm sistemleriyle isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak güvenliğinizi kontrol altına alıyoruz.

 

Örneğin:

- Kapılar

- Pencereler

- Çatılar

- Teraslar

- Garaj

- kapıları

- Jaluziler

- Parmaklıklar

- Ve daha birçokları

 

 

Güvenliği kontrol altına alacak sönsörlerden bazıları:

- Kapı kontakları

- Pencere kontaktları 

- Giriş-geçiş kontrolü

- Parmak izi

- Kod kilitleri

- İris ve retina tarayıcılar

- Işık Bariyerleri

- Cam kırılma dedektörleri

- Ağırlık dedektörleri

- Varlık dedektörleri 

- Yakınlık sensörleri

- Hareket sensörleri

- Ve dahası..

 

 

.

Daha çok olanaklar var mıdır?

 

PtP alarm sistemi konseptimiz herzaman yerel koşullara dayalı olarak ve bu sayede kişisel ihtiyaçlarınıza uygun olarak uyarlanmıştır. Bu da bizim alarm sistemlerimizi eşsiz kılmaktadır. Bu durum güvenliğinizi daha da arttırır. Nitekim potansiyel hırsızlar alarm sisteminin kurulu olduğu alanları önceden tahmin edemezler. Bu Planlar sadece sizin ve bizim aramızdadır.

 

.

Alarm sistemlerini uzaktan kontrol edebilirmiyim?

 

Evet, ama seçtiğiniz pakete dahil olan bileşenlere bağlı olarak uzaktan erişim mümkündür.

Görsel grafic sayesinde dünyanın heryerinden kamera görüntülerine ulaşabilir ve alarm devreye girdiğinde mesaj olarak size anında haber verir.

Ayrıca erişimi şifre koruması ile engelleyebilir ya da isterseniz biz kameraların ağ ortamında görünmesini engelleriz.

 

.

Çeşitli geçiş kontrol sistemleri sunuyormusunuz?

 

Evet, birçok. Hangisinin sizin için doğru seçim olacağını görüşme esnasında netleştiriyoruz.

 

Genelde geçiş kontrol sistemleri

- Anahtarlar

- Anahtar ve kapı kontak

- Sistem transponder

- Kod kilidi

- Parmak izi kilit

- İris tarama kodu kilidi

- Yakınlık algılaması

sayesinde gerçekleştirilir.

 

Bu sistemlerin kendi aralarındaki farklılıklarını, avantajlarını ve dezavantajlarını size ayrı ayrı görüşme esnasında detaylı olarak aktaracağız.

 

.

Kapımı uzaktan açabilme imkanım olacak mı?

 

Elbette imkanınız olacak. Bu konuda size görüşmede daha detaylı bilgi sunuyoruz. Burdada bir çok olasılık mümkün.

Akıllı telefonlarınızın yanı sıra daha önceden belirlenen şahısların önceden sisteme yüklenmesi durumunda ve buna benzer bir çok olanaklarla evinize gelen misafirlerinizi ya da siz trafikte sıkışmışken kapının önünde bekleyen çocuğunuza kapıyı açabilmeniz mümkün olacaktır.

 

.

 

Geld sparen mit intelligenten Wohnungen

Akıllı evle nasıl Tasarruf edebilirim?

 

Akıllı evle sağlanabilecek birçok Tasarruf yolu vardır.

Varlık Dedektörlerinin kullanımı Enerji tasarrufunda oldukça büyük bir etkendir.

Varlık Dedektörü siz hiç hareket etmezseniz bile sizin orada olduğunuzu bilir. Böylelikle istediğiniz aydınlatma, iklimlendirme, priz kontrolleri siz odadayken devreye girer odayı terk ettiğiniz takdirde isteğinize veya zamanlamaya bağlı olarak devreden çıkar. 

Oda sıcaklıkların bağımsız ayarlanması Bütçe tasarrufu sağlayan diğer bir etkendir.

Her oda için ayrı bir sıcaklık profili oluşturabilirsiniz. Bir odanın ne kadar sıcak veya nekadar soğuk olması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Daha serin bir yatak odası, sıcacık bir çocuk odası,sıcaklığı sabit bir banyo. Aynı zamanda sıcaklığın farklı şekilde ayarlanacağı günleri ve saatleri de belirleyebilirsiniz. Bu ayarlama biçimi gerçek koşullara çok daha uygun bir şekilde gerçekleştiğinden, bilindik diğer kalorifer kumanda sistemlerine göre bütçe tasarrufu sağlamaktadır.

Enerji tüketen ev gerçlerini de optime ederek enerji tasarrufu sağlanabilir.

Fotovoltaik Sistem kurulumu da ayrıca kâr getirecek diğer bir tasarruf  yoludur. Çünkü bu sistem aynı zamanda size gelir kaynağı da sağlar. Çok enerji ürettiğiniz saatlerde, enerji tüketen gereçleri kullanarak, kalan enerjiyi de  devlete devredebilirsiniz. 

 

.

Elektriği merkezden kesebilirmiyim?

 

Evet, ve bu mantıklı! Böylece sadece tek bir tuşa basarak tüm tüketicileri yani ışık ve prizleri kapatabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak  Buzdolabın ve başka ihtiyaçların bağlı olduğu prizi dahil etmezsiniz. Ayrıca bunu Alarm Sistemiyle birleştirebiliriz. Bu demektir ki evden çıkacağınız zaman merkezi çıkış tuşuna basıp tüm gereksiz elektrikler kesilir ve aynı zamanda alarm devreye girer. 

Avantajı:

Sadece tek bir tuşla Güvenliğinizi artırır ayrıca bütçenizde Tasarruf sağlarsınız.

 

.

Tasarruf ederken konforum kısıtlanır mı?

 

Hayır, tam tersine !

 

Kalorifer ve Isı Sistemleri sayesinde akıllı eviniz  hem bütçenizde tasarruf sağlar hem de konforunuzu arttırır ve kendinizi çok daha huzurlu hissedersiniz. Çünkü  akıllı eviniz oda sıcaklığını kendi kendine yönetir.

 

 

.

Yeni Cihaz satın almam gerekiyor mu?

 

Kesinlikle hayır !

Mevcut olan Cihaz kullanılabilir. Bunları daha etkin nasıl kullanabiliriz potansiyel tasarruf nasıl sağlanabilir gibi konularda size yardımcı oluruz.

Yeni Cihaz satın almak isterseniz öncelikle bize başvurun, çünkü çok sayıda hem konforu yükselten hem de enerji kullanımını azaltan birçok  akıllı cihazlar bulunmakta. Bu konuda sizi bilgilendirebiliriz.

 

.

Fotovoltaik Sistemlerde kuruyor musunuz?

 

Evet!   Beraber çalıştığımız Taşeron firmalarımız var onlarla birlikte kuruyoruz.

 

.

 

Visualisierung und Fernzugriff

Was bedeutet Visualisierung? (2)

 

Unter Visualisierung versteht man die Sichtbarkeit und Steuerung per Smartphone, Tablet oder PC / Mac. Durch die Visualisierung werden alle verbauten Geräte, Aktoren und Komponenten miteinander verbunden.

In der Visualisierung bilden wir Ihre Gebäudestruktur, nach Ihren Wünschen, nach und legen Ihnen die Taster, Jalousien etc. als Schaltobjekte ab. Dadurch können Sie mit einem Klick ein Objekt oder auch eine ganze Szene in Ihrem Objekt aufrufen. Dies ist eine sehr einfache und sehr leicht zu bedienende Form der Steuerung.

 

Durch die Visualisierung können Sie selbstständig und sehr einfach und intuitiv Szenen, Zeitschaltuhren und Logiken programmieren. Mittels Visualisierung ist dies wirklich ein Kinderspiel und wir weisen Sie selbstverständlich ausführlich ein! 

 

.

 

Was bedeutet Fernzugriff ? (2)

 

Fernzugriff bedeutet, dass Sie Ihre Wohnung von jedem Ort der Welt, mittels einer Internetverbindung, gesteuert und überwacht werden kann. Sie haben so alle Zustände in Ihrem Objekt im Blick, werden auf Wunsch über Alarme und Störungen informiert. Sie können die Türen aus der Ferne öffnen, die Anwesenheitssimulation starten und überwachen.

Kurzum: Mit dem Fernzugriff durch eine Visualisierung haben Sie Ihr Objekt stets im Blick und im Griff.

 

.

Bieten Sie verschiedene Varianten an? (2)

 

Ja, genau 2. Wir verbauen eine Visualisierung im günstigen Bereich und eine im gehobenen Preissegment. Ihr Budget und Ihre Wünsche entscheiden dabei, welche Variante bei Ihnen verbaut wird.

Grundsätzlich unterscheiden sich beide Systeme durch folgende Unterschiede:

 

Variante 1:

- freie Auswahl der Aktorik

- freie Auswahl der Türkommunikation 

- freie Parametrierung

- günstiger Preis

- zuverlässig

- deutsches Produkt

- 24Monate Garantie

 

Variante 2:

- etwas eingeschränkte Auswahl der Aktorik

- Verwendung der TKS des Herstellers

- begrenzte Auswahl vorgegebener Aps

- Hochpreisprodukt

- sehr zuverlässig und stabil

- deutsches Markenprodukt

- 24Monate Garantie

 

Es gibt noch weitere Unterschiede, die im Einzelfall zu klären sind. Wir beraten Sie sehr gerne bei der Auswahl und präsentieren Ihnen ausführlich beide Produkte.

 

.

Benötige ich ein bestimmtes Gerät? (2)

 

Ganz klares NEIN! Die von uns angebotenen Visualisierungen und der Fernzugriff läuft auf allen von uns getesten Geräten einwandfrei.

Unsere Tests beinhalten dabei sowohl Apple Geräte, als auch aktuelle Android Geräte.

Auf Ihren Wunsch testen wir Ihr Gerät im Vorfeld und überprüfen die Kompatibilität!

 

.

 

Multiroom für Audio, TV und Video

Was ist Multiroom und was kann es? (2)

 

Unter Multiroom versteht man die Möglichkeit die Musik, TV und Video zentral zu steuern und in jedem Raum gleichzeitig oder auch getrennt zuur Verfügung zu stellen.

Unterbrechungsfreier Genuß auch beim Raumwechsel: Wenn Sie im Wohnzimmer einen Film im TV schauen und in die Küche müssen, so können Sie diesen Film in der Küche weiterschauen. Ohne Unterbrechung, ohne Senderumschaltung. Einfach bequem per Taster oder Visualisierung.

Ihre Musik, TV und Filme können Sie dank Multiroom im ganzen Haus mitnehmen und können auch in einem anderen Raum Ihre Musik weiterhören, Ihren Film weiterschauen .....

Auch ist es mit Multiroom möglich zu ausgewählten Tageszeiten in den jeweiligen Räumen angepaßte Musik zu hören oder den TV Sendern laufen zu lassen.

 

Ein paar Beispiel:

Sie möchten beim aufstehen im Schlafzimmer mit ruhiger Musik geweckt werden, im Bad dann aber dazu noch Nachrichten im TV schauen und später in der Küche den Ton zu den Nachrichten haben. Multiroom regelt das für Sie!

Wenn Sie Abends nach Hause kommen möchten Sie im Bad den Radiosender aus dem Auto weiterhören, im Wohnzimmer soll aber schon Ihr TV Sender laufen, aber Ihre Kinder sollen nur Kinderkanal schauen dürfen von 18:00 - 19:00Uhr. Auch kein Problem mit Multiroom!

Sie sitzen Abends gemeinsam im Wohnzimmer bei einem schönen Film wollen diesen aber im Schlafzimmer weiter schauen, ohne etwas tun zu müssen. Kein Problem mit Multiroom!

 

.

Funktioniert das nur mit Fernsehern, oder geht das auch mit Beamern? (2)

 

Selbstverständlich geht das auch mit Beamern!

Diese können wir sogar noch hervorragend in Ihre intelligente Wohnung integrieren.

Wir können bei Beamern eine Motorleinwand steuern, den Beamer mit Scherenlift versenken, passende Lichtszenen programmieren, die Lebensdauer der Lampe überwachen, den Lüfternachlauf steuern ......

 

.

Wo steht dann mein DVD / Blue Ray Player? (2)

 

Idealerweise in Ihrem Multiroomrack. Dort ist zetral Ihre komplette Audio und Videotechnik verbaut und wird von dort zentral verteilt.

Wenn Sie das anders wünschen ist das kein Problem. Wir können einen zusätzlichen DVD / Blue Ray Player in die Zimmer integrieren, oder Sie speisen vom Player in einem Zimmer in die Multiroomverteilung ein. Ganz nach Ihren Wünschen!

 

.

Funktioniert das auch mit meiner SAT Anlage? (2)

 

Ja! Unseren Multiroomlösungen ist es egal, welche Quellen verbaut sind. Wir übertragen alle sauberen Signale mittels Multiroommatrix in die Räume. Ob SAT einzeln, oder Twin Reciever, da richten wir uns nach Ihren Vorgaben!

Sollten Sie bereits eine SAT Verkabelung haben, so können wir diese bestehen lassen und speisen die Signale zusätzlich mit Multiroom ein.

 

.

Habe ich dann noch immer so viele Fernbedienungen? (2)

 

NEIN! Denn das ist der Sinn an Multiroomlösungen.

Ihre Technik verbauen wir an einer zentralen Stelle, dezent integriert in Ihre Wohnung und Sie steuern die gesamte Technik dann mittels Raumtaster, oder Smartphone oder Tablet.

Keine Fernbedienungen mehr, kein Bateriewechsel mehr, kein Kabelsalat mehr, keine dutzenden Geräte mehr in der ganzen Wohnung verteilt.

 

.

Kann ich meine jetzige Technik weiter verwenden? (2)

 

Aber natürlich!

Sie müssen keine neuen Geräte kaufen, wir können, fast immer, Ihre vorhandene Technik integrieren. 

Effizienter ist allerdings eine komplette Umrüstung, da wir in dem Fall mehr Möglichkeiten haben. Allerdings kann diese Umrüstung auch später erfolgen. Wie immer, ganz nach Ihren Vorgaben.

 

.

Multiroom nur für Audio (Musik, Radio, CDs...) (2)

 

Sie können sich für eine Multiroomerweiterung mit reinem Audio entscheiden. Diese Variante unterscheidet sich technisch vom kompletten Multiroom nur dahingehend, dass wir keine Videosignale mit übertragen

Sie wählen hierbei aus, in wieviele Räume wir Ihre Audiosignale übertragen sollen und sagen uns, von wievielen Quellen wir dies tun sollen. Erfahrungsgemäß reicht in den meisten Haushalten eine 4x4Matrix.

Das heißt übersetzt: Sie können 4 verschiedene Audioquellen (Radio, DAB Radio, Audioserver, UBS Stick) anschließen und wahlweise in 4 verschiedene Räume übertragen. Jede Quelle kann in jeden Raum übertragen werden und die Quellen können gleichzeitig und auch getrennt voneinander genutzt werden.

 

.

Benötige ich für Multiroom eine intelligente Wohnung? (2)

 

Ja und nein.

Multiroomlösungen können wir auch ohne KNX / Smart Home verbauen und Ihnen einrichten. Empfehlen tuen wir dies allerdings nicht, denn um Multiroom richtig genießen zu können sollte Ihre Wohnung automatisiert sein: Erst dann macht Multiroom richtig Freude und sie werden es genießen!

 

.

Bieten Sie verschiedene Varianten an? (2)

 

Aber natürlich!

Passend zu Ihren Wünschen und Ihrem Budget gibt es verschiedene Varianten.

Als Grundpaket können Ihnen ein reines Audio/Musik Multiroompaket für 4 Zimmer anbieten. Dieses können wir fast beliebig erweitern auf Video und TV und auf mehrere Zimmer. Individuell an Ihre Wünsche angepaßt.

 

.

 

Projektablauf

Ihr Wunsch: Eine intelligente Wohnung * (2)

 

Was ist Smart Home und was sind die Vorteile:

 

 • spürbare Steigerung der Lebensqualität
 • zahlreiche Möglichkeit des Stromsparens
 • effektiver und günstiger Einsatz der Heizkosten
 • Audio und Videomanagment an einem Punkt
 • höhere Sicherheit durch Alarmanlage, Videoüberwachung und Alarmierung mit einem System

 

Durch den Einbau von Smart Home in Ihrer Wohnung, Ihrem Haus oder Ihrem Schiff steigern Sie Ihre Lebensqualität spürbar. Durch Smart Home ist es außerdem möglich die Stromkosten zu senken, den Energieverbrauch bei Heizungen und Klimageräten zu überwachen, zu senken und gezielt einzusetzen. 

 

Wenn Sie dies wünschen, dann kontaktieren Sie PtP:

 

Es gibt verschiedene Wege uns zu erreichen. Wir sind rund um die Uhr für Sie da und beantworten Ihnen gerne Ihre Fragen. Der einfachste, schnellste und effektivste Weg ist dabei aus unserer Sicht immer das Telefon. Gerne können Sie uns auch eine Nachricht auf unserem Anrufbeantworter hinterlassen und wir rufen Sie dann zeitnah zurück. Gerne können Sie uns aber auch eine Email mit Ihren Fragen zukommen lassen.

 

Für PtP Smart Home stehen wir Ihnen wie folgt zur Verfügung:

Telefon Office Berlin +49 (0)30 7400 4563

Fax Office Berlin       +49 (0)30 7400 79015

Email                      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

+++ NEU +++

Für PtP Ev Otomasyon stehen wir Ihnen wie folgt zur Verfügung:

Telefon Office Tarsus  +90 (324) 613 8156

Fax Office Tarsus       +90 (0)

Email                        Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.              

 

.   

 

Die Beratung bei Ihnen oder bei uns im Büro (2)

 

Wir beraten Sie sehr gern in Ihrer Immobilie oder in unseren Büro's ....

 

Uns ist es sehr wichtig, dass wir Sie umfangreich Beratung und Ihnen dadurch stets ein maßgeschneidertes Angebot erstellen.

 

 • Wir beraten Sie sehr gern in Ihrem Objekt.
 • Wir beraten Sie in einem unserer Büros
 • Wir vereinbaren einen individuellen Beratungsort

 

Ohne eine gute und umfassende Beratung ist eine gute Smart Home Installtion nicht möglich. Deshalb haben wir es uns zur Aufgabe gemacht Ihnen zu zeigen, was möglich ist und danach mit IHnen gemeinsam die für Sie passende Installation auszusuchen.

Zu 100% werden wir dabei auf Ihre Wünsche eingehen und uns bemühen Sie in vollem Umfang und zu Ihrer vollen Zufriedenheit umzusetzen.

Selbstverständlich werden wir dabei auf den von Ihnen gesteckten Kostenrahmen achten.

 

.

 

Planung und Kaufvertrag (2)

 

Die Planung endet mit Abschluß des Kaufvertrages ...

 

Wir präsentieren Ihnen unsere Planung und führen dieses Angebot mit Ihnen gemeinsam zum Kaufvertrag

 

 • Präsentation der Planung durch uns
 • Beantwortung Ihrer Fragen
 • gegebenenfalls Nachbesserung unser Planung
 • Vorstellung des Zeitplanes
 • Unterzeichnung des Kaufvertrages
 • Leistung der Anzahlung
 • Bestelllung der für Ihr Objekt benötigten Komponenten

 

Wir setzen uns nach unserem gemeinsamen Beratungsgespräch sofort hin und beginnen mit der Planung Ihrer Smart Home Installation. Dabei werden alle Ihre Wünsche berücksichtigt und dementsprechend die Komponenten und Verkabelung geplant. Außerdem prüfen wir bei der Planung auch sofort die Machbarkeit der Programmierung Ihrer Wünsche.

Am Ende erstellen wir Ihnen ein Angebot und präsentieren Ihnen dieses, idealerweise, in Ihrem Objekt.

Nachdem Sie unsere Planungen angenommen haben unterzeichnen beide Parteien den Kaufvertrag. Nach Abschluss des Kaufvertrages haben Sie 14Tage Zeit uns die Anzahlung von 50% zu überweisen. Nach erfolgter Buchung werden wir sofort die Komponenten für Ihr Objekt bestellen und mit der Parametrierung beginnen.

 

.

Installation der Elektrik * (2)

 

Die Installation der Elektrik in Ihrem Objekt beginnt....

 

Wir planen gemeinsam mit Ihrem Architekten und Ihrer Elektroinstalltionsfirma die Kabelverlegung

 

Nach der Planung kann Ihre Elektrofirma, oder unser Subunternehmen, sofort mit der Verlegung der Elektro, Steuer- und Netzwerkkabel beginnen. Auf Ihren Wunsch begleiten wir diese Arbeiten und achten darauf, dass alles nach unseren Vorgaben umgesetzt wird. Dies garantiert dann einen reibungslosen Einbau des Systems und eine fehlerfreie Funktion.

Wir beginnen währenddessen sofort mit den Funktionstests der gelieferten Module, so bald alle Komponenten eingetroffen sind. Wenn dies abgeschlossen ist koordinieren wir mit Ihnen und der Elektrofirma einen Termin für den Beginn unserer Einbauten in Ihrem Objekt. In der Regel benötigen wir für die Installation, den Anschluss und die Prüfung der Installation 1Arbeitswoche.

Wir versuchen selbstverständlich die Lärm-und Staubbelästigung auf ein Minimum zu begrenzen, ganz vermeiden läßt sich dies allerdings nicht. Nach erfolgter Installation beginnt dann der Einbau der Steuerung.

 

Einbau der Steuerung* (2)

 

Nach der Installation der Elektrik wird die Steuerung eingebaut.....

Das Herzstück Ihres Auftrages

 

An dieser Stelle prüfen wir nochmals alle verlegten Leitungen. Dies betrifft sowohl die elektrischen Leitungen, als auch die Bussteuerung, die Netzwerkverkabelung und sämtliche Audio- und Videokabel.

Nach positivem Test bauen wir alle Steuerkomponten ein. Dies beinhaltet sowohl die Aktoren in der Elektroverteilung, als auch die für Ihre Wohnung benötigten Steuermotoren, Präsenzmelder, Wassermelder, Brand- und Rauchmelder, Kameras und Statusindikatoren.

Nach dem Einbau erfolgt ein weiterer Test, erst danach beginnen wir mit der Parametrierung.

 

.

 

Programmierung / Parametrierung * (2)

 

Die Steuerung wird programmiert und Ihren Bedürfnissen angepaßt....

 

Wir sind fast am Ziel

 

Nun spielen wir die nach Ihren Wünschen und Vorgaben vorkonfigurierte Parametrierung auf Ihr System und erwecken somit Ihre Steuerung zum Leben.

Als nächstes prüfen wir ein weiteres Mal, ob alle verbauten Steuerteile fehlerfrei laufen. Danach prüfen wir, ob alle Ihre Wünsche softwareseitig zu 100% laufen und bessern gegebenenfalls nach.

Die komplette Programmierung und alle Tests werden in der Regel 4-5Tage in Anspruch nehmen. Diese Zeit nehmen wir uns, weil wir Ihnen ein 100% funktionierendes Produkt übergeben wollen.

Falls wir bei der Programmierung Änderungen vornehmen müssen oder Ihnen aber, kostenfrei, noch Features einprogrammieren würden, werden wir Sie stets vorab kontaktieren.

Gerne können Sie sich jederzeit vor Ort ein Bild darüber machen wie weit die Programmierung ist und mit uns zusammen den ein oder anderen kleinen Änderungswunsch durchsprechen.

 

.

Übergabe und Einweisung * (2)

 

Die installierte und programmierte Anlage wird Ihnen übergeben....

 

Wie sind im Ziel und Sie können Ihr Objekt genießen

 

Vorab passiert allerdings noch folgendes:

 • - Wir führen Ihnen die Programmierung vor
 • - Wir weisen Sie in alle Funktionen ein und erklären Ihnen alle Funktionen
 • - Sie nehmen die Anlage und die Parametrierung ab
 • - Es erfolgt die Zahlung des Restbetrages durch Sie
 • - Wir installalieren die Apps auf Ihren Mobilgeräten
 • - Wir übergeben Ihnen alle Codes für die Anlage und das ETS Projekt

Uns ist es enorm wichtig, dass Sie mit Ihrer Programmierung alle Wünsche erfüllt bekommen, die wir mit Ihnen bei der Beratung besprochen hatten. Deshalb nehmen wir uns für die Vorführung der Programmeriung genug Zeit um Ihnen alles in Ruhe erklären zu können. Wir werden Sie in alle Funktionen einweisen und Ihnen erklären, falls Sie dies wünschen, wie Sie auch selbstständig kleine Änderungen vornehmen können.

Nachdem Sie mit allen von uns ausgeführten Arbeiten zufrieden sind bekommen wir die Restzahlung von Ihnen. Nach Erhalt bekommen Sie von uns alle Codes für Ihre Anlage und wir werden dann Ihre Mobilgeräte mit den nötigen Apps ausstatten, damit Sie alle Vorteile der Programmierung auch von unterwegs nutzen können. Wir installieren die Apps und richten Sie so ein, dass Sie sofort loslegen können. 

 

.

 

Support, Reparatur, Wartung, Garantie * (2)

 

Wir sind auch nach der Übergabe für Sie da....

 

Support, so wie Sie es wünschen

 

 • - 24/7 Support*
 • - kostenlose Garantiereparatur für 24 Monate
 • - kostenlose Nachprogrammierung bis zu 4Wochen nach Übergabe *
 • - kostenloser Technikereinsatz bei Störungen *
 • - Reaktionszeit nach Ihren Wünschen *
 • - Reparaturzeit nach Ihren Wünschen *
 • - Um- und Nachprogrammierungen nach Absprache *
 • - Hilfe und Support nach Aufwand *

 

Der Kunde ist bei uns König und dies endet nicht mit der Übergabe der Anlage an Sie! Wir sind auch danach Ihr Ansprechpartner bei allen Fragen die unsere Einbauten und Installationen betreffen.

* Je nach Paket oder Angebotsinhalt stehen Ihnen dabei verschiedene Supportvarianten zur Verfügung. Grundsätzlich haben alle unsere Kunden 2Jahre lang 24/7 Support mit einer garantierten Reaktionszeit von 72h.

 

.

 

 

 

 

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site

EU Cookie Directive Plugin Information